O nas

Stowarzyszenie prowadzi działania na rzecz osób z chorobami zwyrodnieniowymi mózgu i ich opiekunów w zakresie ochrony i promocji zdrowia, opieki i pomocy społecznej, zwiększenia dostępności do najlepszego leczenia oraz aktywności włączających osoby chore i opiekunów do uczestnictwa w życiu społecznym. Jesteśmy przekonani o tym, że holistyczne podejście do rehabilitacji jest postępowaniem najbardziej właściwym. Badania nad zjawiskiem neuroplastyczności mózgu potwierdzają słuszność takiego podejścia. Mając to na względzie proponujemy gimnastykę uwzględniającą potrzeby chorych na chorobę Parkinsona, zajęcia arteterapii, techniki relaksacyjne, warsztaty uważnego chodu, warsztaty dietetyczne, zajęcia Body Percussion, warsztaty aktorskie oraz spotkania grupowe z psychologiem dla osób z niepełnosprawnością i opiekunów. Organizujemy udział w wydarzeniach kulturalnych (np. wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy) i stwarzamy okazję do działań kulturotwórczych. Podejmujemy działania, aby poprawić najbardziej newralgiczne umiejętności w sposób nietuzinkowy- mowę podczas zajęć dykcji z aktorką („Plotka”), narząd ruchu, koordynację, refleks podczas terapii tańcem, kreatywność, metody rozwiązywania problemów i zadań w ramach arteterapii.

Media o nas

Radio Gdańsk – reportaż
„Zawsze Pomorze” – artykuł
Relacja z wystawy prac powstałych na zajęciach arteterapii.

Szanowni Państwo!

    Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
    Stowarzyszenie Park On powstało, ponieważ widzieliśmy ogromną potrzebę szeroko pojętego usprawniania osób cierpiących na zwyrodnieniowe choroby mózgu.
    Podstawą leczenia oczywiście pozostaje leczenie farmakologiczne, jednak nadal jest to tylko postępowanie objawowe. Oprócz niego proponowane są chorym inne działania hamujące rozwój schorzenia i w realny sposób spowalniające jego postęp. Proponujemy Państwu zajęcia arteterapii, choreoterapii, gimnastyki, warsztaty dietetyczne. Planujemy zajęcia neurologopedyczne i neuropsychologiczne.
    Żaden z nas nie miał wpływu na to, że jest chory, natomiast mamy ogromny wpływ na to, co będzie się działo z naszym życiem po rozpoznaniu. Czy wybierzemy samotność, poczucie straty, czy podejmiemy wyzwanie i na przekór wszystkiemu sprawimy, że nasze życie zacznie pisać kolejny rozdział, pełen wspólnego śmiechu, rozwijania nowych pasji, zawierania nowych znajomości. Każdy z nas ma swoje zainteresowania. Możemy się nimi dzielić. Wiele otrzymujemy tu, od wrażliwych na los innych, osób z pasją, które przygotowują nasze zajęcia czy pomagają na nie dotrzeć.
    Chcielibyśmy również aby osoby, które dzielą życie z chorymi, mogły wspierać się swoim doświadczeniem, dzielić troskami i radościami. Jako lekarz, osoba opiekująca się chorymi członkami rodziny – po udarze czy z otępieniem – wiem z całą pewnością, że dając pomoc, wsparcie, sami czerpiemy najbardziej. Ten czas opieki wspominam jako okres najpełniej kształtujący mnie jako człowieka i lekarza, a nade wszystko wychowujący do szanowania godności Osoby szczególnie wtedy, kiedy choroba odbiera jej władzę nad ciałem czy umysłem.
    Zapraszam wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim życiem z innymi: chorych, opiekunów, osoby zainteresowane wolontariatem lub prowadzeniem zajęć oraz osoby chcące wspierać nasze Stowarzyszenie Park On materialnie.
    Sprawmy, aby ten nowy rozdział naszego życia był barwny i wyjątkowy.

Z wyrazami szacunku,
Urszula Wyrwińska
Prezes Stowarzyszenia Park On


Statut Stowarzyszenia Park On

Skip to content