Szanowni Państwo!
Poza konkretnymi, wymienionymi poniżej osobami i instytucjami wspiera nas grono darczyńców. Trudno wymienić wszystkich, czasem wręcz nie znamy Państwa imion i nazwisk, bywa też, że są to osoby ze stowarzyszenia. Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu nasze podziękowanie, dlatego w tym miejscu wyrażamy Państwu ogromną wdzięczność. To dzięki Państwa ofiarności
i pamięci (choćby przy wypełnianiu zeznań podatkowych) mamy szansę na wysokiej jakości- dzięki prowadzącym – wymierną pomoc. Zapewniamy, że pamiętamy o Was codziennie z nadzieją witając kolejny poranek!
I korzystamy z każdej okazji aby dobro słać dalej!
Przypominamy też, że darowizny można odliczyć od podatku:
Anna Dobrowolska
Logopeda – prowadzi wolontaryjnie indywidualne zajęcia dla członków Stowarzyszenia.
O sobie mówi: „Jestem terapeutą mowy i języka; ukończyłam studia logopedyczne I i II stopnia na uczelniach medycznych w Białymstoku i Warszawie oraz studia podyplomowe neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Pomagam podopiecznym stowarzyszenia przyczyniając się do usprawnienia ich komunikacji, ponieważ jest ona ważnym elementem codziennego funkcjonowania. Pracowałam jako terapeuta dzieci przedszkolnych oraz osób dorosłych z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej.”
Natalia Chylińska
Tancerka, performerka, artystka wizualna, wokalistka specjalizująca się w głosie białym. Autorka warstwy dźwiękowej wielu przedstawień. Kulturoznawczyni i pedagożka specjalna, aktualnie związana z Teatrem Amareya
(Amareya Theatre & Guests) oraz Kalejdoskopem. Trójmiejską NieSzkołą Demokratyczną.
Otrzymała dwukrotnie stypendium kulturalne Miasta Gdańska.
W działaniach artystycznych porusza się pomiędzy pracą (z) ciałem/ruchem, tekstem,
materiałem dźwiękowym i wizualnym. Interesują ją inicjatywy z obszaru sztuki ze
społecznością, działania wspólnototwórcze, przecięcia praktyki badawczej z artystyczną.
Katarzyna Filipowicz
Kulturoznawczyni, tancerka, terapeutka ruchem i tańcem (DMT). Tancerka Teatru Wielkiego w Łodzi w latach 1998-2007.
Pomysłodawczyni idei wprowadzenia metody Dance for PD® w Szwecji i w Polsce.
Prowadzi zajęcia tańca dla osób chorych na Parkinsona od 2013 roku.
Przygotowuje prelekcje, szkolenia, warsztaty o metodzie Dance for PD® w Szwecji. W 2016 była prelegentem w The International Forum on Quality and Safety in Healthcare w Geteborgu oraz w The Swedish Association of Occupational Therapists w Malmö.
Pracuje w Szwedzkiej Służbie Zdrowia w Jönköping w dziale Zdrowie Społeczne. Prowadzi zajęcia tańca dla osób chorych po udarze mózgu oraz osób chorych na stwardnienie rozsiane (MS). Była koordynatorem zajęć tańca dla dziewcząt w wieku 13-19 cierpiących na objawy psychosomatyczne. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny i Nauki o Tańcu (IADMS).
Monika Kurs
Od 2006 r. nieprzerwanie współpracuję z osobami dotkniętymi chorobą Parkinsona. Przez wiele lat prowadziłam gimnastykę rehabilitacyjną i wykonywałam masaże w nieistniejącym już dziś Gdańskim Stowarzyszeniu Parkinsona. Dzięki uprzejmości i otwartości hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty na terenie jej siedziby miałam możliwość usprawniać i ćwiczyć grupę wsparcia Chorych na Parkinsona. Poprzez wieloletnią obserwację i kontakt z chorymi nabrałam pewności, że codzienna gimnastyka , ruch i ćwiczenia jest bardzo ważnym elementem w spowolnieniu, a nawet zahamowaniu postępu tej choroby. Od października 2019r. przy Stowarzyszeniu Park On w Oliwie mam ogromny zaszczyt aktywizować i usprawniać osoby z chorobami zwyrodnieniowymi mózgu i z chorobą Parkinsona.
Zuzanna Myszka
psycholog, terapeuta EEG Biofeedback i HRV Biofeedback z praktyką w poradniach specjalistycznych jak i na oddziałach szpitalnych. Odbyła 2-letni staż z neuropsychologii na Oddziale Neurologii Dorosłych w Gdańsku. Od wielu lat prowadzi własną praktykę prowadząc terapię neuropsychologiczną i psychologiczną z aparatura do badania fal mózgowych i regulacji pracy serca. We współpracy z lekarzami z Centrum Medycznego Zdrowy Profil prowadzi terapię omdleń, wspomagającą regulację pracy serca, leczenie nadciśnienia oraz neuropsychologiczną terapię po COVID-19. Ponadto prowadzi indywidualną terapię zaburzeń koncentracji, terapię napięciowych bólów głowy, redukcji napięcia mięśni stawów żuchwowo- skroniowych, zaburzeń snu dla dorosłych i dzieci. Jest terapeutą EMDR.
Wykształcenie: Podyplomowe Studium Neurologopedyczne , Podyplomowe Studium Logopedyczne
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie, kierunek: psychologia (studia magisterskie), specjalizacja: Psychoterapia grupowa
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, kierunek: turystyka i rekreacja Ukończyła specjalistyczne szkolenia z zakresu terapii Biofeedback , EMDR – EMDR Europe, level 1 oraz szkolenia z zakresu logopedii i dysleksji rozwojowej.
Oliwia Otto
Tancerka, instruktorka tańca. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, specjalistka rekreacji ruchowej. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia nauki tanga argentyńskiego oraz autorskie warsztaty taneczno – ruchowe o właściwościach choreoterapeutycznych. Z tańcem związana od 6 roku życia poprzez różne formy jak balet, taniec towarzyski, współczesny oraz fitness. Od 2002 roku zajmuje się tangiem argentyńskim zdobywając doświadczenie i umiejętności poprzez pracę z najwybitniejszymi mistrzami w tej dziedzinie zarówno w Europie, jak i Argentynie. Od 2007 r. pełni rolę nauczyciela we współpracy z tancerzami z Argentyny, Australii, Niemiec, Belgii, Włoch prowadząc szkolenia grupowe, indywidualne i występując z pokazami tańca. Organizatorka imprez i przedsięwzięć o zasięgu międzynarodowym (Pomeranian Tango Marathon, Milonga Vagabunda, Tricity Tango Weekend).
Katarzyna Pastuszak
Tancerka, reżyserka, choreografka, dyrektor artystyczna Teatru Amareya. Teatrolog i animator kultury, wieloletnia badaczka tańca butō; adiunkt Zakładu Badań Sztuk Scenicznych w IAiA (UG), adiunkt Centre for Environmental and Minority Policy Studies (CEMiPoS) Wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych i teatralnych w Polsce i za granicą (m.in. w Gdańsku, Bytomiu, Poznaniu i Göteborgu, Japonii). Wspiera osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu Park On od początku działania organizacji (2019).
Michał Strzelczyk
Fizjoterapeuta specjalizujący się w edukacji ruchowej, treningu zdrowotnym oraz rehabilitacji osób ze schorzeniami neurologicznymi, urazami ortopedycznymi oraz przewlekłym bólem. Prowadzi własny gabinet Kinesis – fizjoprofilaktyka i rehabilitacja na Zaspie. Zajmuje się oddziaływaniami neurofizjologicznymi, a także technikami terapii manualnej miękkiej. Rozwija się w modelu fizjoterapii w podejściu biopsychospołecznym, traktującym człowieka i jego problemy w szerszym kontekście. Inspiruje się interdyscyplinarnymi metodami edukacji somatycznej, rozwijającymi potencjał ruchowy człowieka, w szczególności metodą Feldenkraisa. Jest przekonany, iż rehabilitacja ruchowa może być podstawą lepszej jakości życia, poznawaniem siebie, swych możliwości, rozwijaniem ulubionych dziedzin i pasji.
Kamila Szelągowicz
Tworzy od ponad dwudziestu lat. Pracuje dla klientów prywatnych i publicznych w Polsce i za granicą. Swoje atelier posiada w niezwykle malowniczym sercu Kaszub. Pracuje w zakresie różnych stylów – od autentycznego do współczesnego – wykorzystując szeroki wachlarz technik dekoracyjnych. Każdy efekt dekoracyjny, który można zobaczyć na stronie, został osiągnięty poprzez zastosowanie farb i innych technik malarskich. Projektuje i wykonuje kompletne dzieło (dekoracje ścienne, malowane meble, obrazy). Pracuje także jako konsultant koloru i dodatków, indywidualnie bądź we współpracy z projektantami wnętrz, architektami i osobami prywatnymi. Prowadziła warsztaty w „Sztuce Wyboru” w Garnizonie w Gdańsku z zakresu kolorystyki w wybranych technikach. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Gdańsku Oliwie i tam prowadzi warsztaty ( http://mng.gda.pl/oddzialy/oddzial-etnografii/ ). Współpracuje z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach prowadząc okazjonalnie warsztaty plastyczne ( https://www.muzeum-kaszubskie.pl/ ) W zeszłym roku stworzyła kolekcję obrazków dla dzieci która została ciepło przyjęta na rynku Trójmiejskim podczas alternatywnych targów. Prace jej można również zobaczyć w mieszkaniach pokazowych AB Inwestor w Gdyni (http://www.transatlantykgdynia.com/ oraz http://www.artdecogdynia.com/ ). Wystawia swoje prace na licznych Targach i Jarmarkach. Można śledzić jej aktywność i uczestnictwo na facebooku na stronie firmowej ( https://www.facebook.com/infokamikaa/ ).
Aleksandra Śliwińska
wykładowczyni Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, głównie na kierunku Dietetyka, adiunkt w Zakładzie Żywienia Klinicznego i Dietetyki. Pracuje również w Klinice Nadciśnienia tętniczego i Diabetologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie edukuje pacjentów z cukrzycą. Promuje dietę wegetariańską i wegańską oraz zdrowy styl życia i odżywiania. Od trzech lat prowadzi regularne wykłady i warsztaty edukacji żywieniowej dla osób z Parkinsonem dla Stowarzyszenia Park On z Oliwy oraz dla Stowarzyszenia Chorych na Chorobę Parkinsona i ich Rodzin z Gdyni. Poza pracą zawodową jest tancerką, performerką i współzałożycielką Gdańskiego Teatru Amareya oraz Wice-Prezeską Stowarzyszenia Amareya Art. Na co dzień weganka i miłośniczka zwierząt. Uwielbia w szczególności koty, psy i świnie, lubi dobre jedzenie i podróże, w wolnym czasie angażuje się w różne akcje społeczne na rzecz ludzi i zwierząt.
Aleksandra Went
Fotograf, autorka wideo, instalacji, performance. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje prace tworzy również z Alicją Karską.
Wspólnie z Alicją Karską otrzymała drugą nagrodę w 14th Film -Video Competition, w ramach 48th IFHP World Congress w Oslo, w Norwegii, zajęła trzecie miejsce w konkursie The One Minutek oraz otrzymała stypendium pobytowe w MAP XXL w Żylinie.
„W swoich indywidualnych realizacjach koncentruje się przede wszystkim na kwestiach pamięci i obecności, a także wzajemnych relacjach interpersonalnych i kształtowaniem swojej prywatności/intymności przy pomocy uniwersalnych rekwizytów. Jej praca Mo-je po-ko-je z 2004 roku to fotografie wnętrz mieszkalnych, pustych, lecz ze wszelkimi atrybutami (nie)obecności ludzi, utrwalone na elementach stałego wyposażenia tych przestrzeni – płytkach PCV, kafelkach ceramicznych, drewnianych parkietowych klepkach i in., jednym słowem – na nośnikach, które na co dzień są niemymi świadkami naszych zmagań, regularnej krzątaniny.” (cytat za: Wikipedia)
Prowadzi warsztaty artystyczne m. in. w ramach Stowarzyszenia Re:Kreacja.
http://karska-went.info/
Katarzyna Prusik, prof. AWFiS
Zakład Biomedycznych Podstaw Zdrowia, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
Marta Kochanek
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
Anna Wojciechowska
Prowadząca zajęcia Tai chi, certyfikowany nauczyciel Tai -chi i Qi Gong, od niemal 2 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Park On,
Alicja Okrój – Life Step
Użyczenie Gabinetu na zajęcia w małych grupach- ogromna pomoc p. Alicji Okrój dla młodego stowarzyszenia. Sala świetnie wyposażona.
Andrzej Stelmasiewicz
Wsparcie merytoryczne i finansowe w ramach podjętej przez Radnego Miasta Gdańska osobistej akcji przekazywania diety na cele statutowe NGO.
Tomasz Strug
Radny Dzielnicy Oliwa
Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki) lata 2019/2020 użyczenia sali Muzeum do prowadzenia zajęć arteterapii w godzinach poza dostępnością dla zwiedzających. Świetny klimat, brak barier architektonicznych i nasza wspaniała prowadząca to potężne wsparcie, zwłaszcza na początku działalności naszego stowarzyszenia.
Parafia Archikatedralną pw. Trójcy Świętej w Gdańsku Oliwie z księdzem proboszczem – ks. prałatem dr. Januszem Jasiewiczem, następnie Krystianem Kletkiewiczem – oraz zespołem współpracowników.
Cieszymy się z okazanego zrozumienia dla naszych potrzeb i dzielenia się potrzebnymi dla nas pomieszczeniami.
Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego
( przed pandemią 2019/2020 )
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
Fundacja przy Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot – Darczyńcy- dzięki wsparciu przeprowadziliśmy warsztaty psychologiczne, gimnastykę.
RICHERT Katarzyna Richert
„Realizujemy największe inwestycje infrastrukturalne w Polsce. Daliśmy się poznać jako specjaliści od najbardziej skomplikowanych robót ziemnych. W branży słyniemy z realizacji najgłębszych i największych wymian gruntu.”
Wsparcie działań statutowych.
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” S. A.
Dzięki zakładom mamy możliwość organizowania zajęć ceramicznych i rzeźby.
Solwit S. A.
Wsparcie dzięki akcji Kilometry dla zdrowia.
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Wsparcie projektu Arte kreacja- roczne zajęcia plastyczno-ceramiczne.