15 sierpnia 2020 w Parku Oliwskim odbył się koncert z cyklu „Muzyka w Altanie” pod patronatem Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis prowadzonego przez prof. Jana Łukaszewskiego. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.
Koncert „Lata 20-ste – sto lat później” zorganizowany został przez Stowarzyszenie dla Osób z Chorobą Parkinsona i Chorobami Zwyrodnieniowymi Mózgu – Park On jako wyraz wdzięczności wobec osób i instytucji, których wsparcie złożyło się na bardzo bogaty wachlarz aktywności wspierających jego członków.
Podczas koncertu mieliśmy szansę podziwiać artystów:
soliści
Radosław BLONKA,
Katarzyna PERERA,
Jadwiga WĘSIERSKA (członek stowarzyszenia Park On)
fortepian
Piotr SŁOPECKI
kontrabas
perkusja
Maciej MŁÓCIŃSKI
Piotr BRAJEWSKI
kwartet smyczkowy
Anna GOSPODAREK
Pamela MUNZ
Maria SZEGŻDOWICZ
Anna REINHOLZ (członek stowarzyszenia Park On)
Anna PRUSIŃSKA
Jan STARUCH
Dominik URBANOWICZ
prowadzenie koncertu
Anna KOCIARZ
dyrygent
Jagoda WYRWIŃSKA
Radosław Blonka
Radosław Blonka – solista baryton, koordynator artystyczny Festiwalu Sztuki Muzycznej. Radosław Blonka ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Kusiewicza. W ramach spektaklu dyplomowego wystąpił w roli Papagena w „Die Zauberflöte” W. A. Mozarta. Swoje umiejętności wokalne rozwijał na licznych kursach mistrzowskich pod okiem takich pedagogów jak: Jadwiga Rappe, Kaludi Kaludov czy Olga Pasichnyk. Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów wokalnych, w tym I Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej w Katowicach. Z powodzeniem wykonuje dzieła operowe, oratoryjno-kantatowe, operetkowe, musicalowe, a także muzykę filmową i repertuar piosenkarski. Występował na koncertach i festiwalach muzycznych w Polsce, Francji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Niemczech na Litwie i Łotwie.
Katarzyna Perera
Katarzyna Nilani Perera szukając inspiracji penetruje różne obszary muzyki. Sięgając po różne konwencje stylistyczne – od poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, poprzez folk i rock alternatywny aż do bluesa i jazzu stara się pokazać własną wrażliwość i własne, niekiedy dość osobiste podejście do wykonywanych przez siebie piosenek. Na jej repertuar składają się utwory artystów tak od siebie odległych, jak Joy Division i The Cure z jednej strony, poprzez Ninę Simon i Kate Bush skończywszy na piosenkach Zygmunta Koniecznego (facebook.com)
Jadwiga Węsierska
Członek stowarzyszenia Park On, na codzień pracownik Oddziału Onkologii.
ad. dr hab. Piotr Słopecki
Ukończył szkoły muzyczne I i II stopnia we Wrocławiu. W 1996 r. ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego, a w 2001 r. studia w zakresie gry na organach w klasie prof. Bogusława Grabowskiego. Obecnie jest zatrudniony w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W roku 2007 zrobił na tej uczelni doktorat w dziedzinie pianistyki pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego, zaś w roku 2018 – habilitację.
Występy Piotra Słopeckiego doczekały się wysokich ocen nałamach „Ruchu Muzycznego” i na antenie Programu II PR. Piotr Słopecki jest artystą bardzo wszechstronnym. Oprócz gry na fortepianie i organach zajmuje się również jazzem, muzyką rozrywkową, kompozycją i aranżacją.
„Wariacje Goldbergowskie” piano 1994 Johann Sebastian Bach
„Die Kunst der Fuge BWV” 1080 piano 2005 Johann Sebastian Bach
„Fuguecraft piano” 2017 Ludwig van Beethoven,Johann Sebastian Bach, Jan Pieterszoon Swe (www2.amuz.gda.pl)
Maciej Młóciński
Anna Kociarz
„Anna Kociarz jest zarówno aktorką teatralną jak i filmową i telewizyjną. Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej. Występuje w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Jest lauratką Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego oraz szczęśliwą posiadaczką Nagrody dla Najlepszego Młodego Twórcy Festiwalu Kontakt za rolę Maszy w „Mewie” Czechowa. Anna Kociarz jest także wokalistką. Wzięła udział w recitalu „Kobieton”, za występ w którym otrzymała w 2001 r. nagrodę im. Agnieszki Osieckiej na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.” (filmweb.pl)
Jagoda Wyrwińska
Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. dr hab. Elżbiety Wiesztordt-Sulecińskiej (2018). W czasie swojej edukacji każdego roku była nagradzana Stypendium Rektora macierzystej Uczelni dla najlepszych studentów. Od sierpnia 2018 jest zatrudniona w Operze Nova w Bydgoszczy na stanowisku asystenta dyrygenta. Pracuje również w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, gdzie od września 2016 roku prowadzi Orkiestrę Symfoniczną, Orkiestrę Kameralną oraz zajęcia teorii muzyki. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała uczestnicząc w kilkunastu kursach dyrygenckich Wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu. Założona przez nią orkiestra kameralna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, Batuto contro il resto, otrzymała II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych w Bydgoszczy. Laureatka programu Dyrygent- rezydent organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. W sezonie artystycznym 2020/2021 będzie dyrygentem rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.
Wspierają nas:
Miasto Gdańsk
Rada Dzielnicy Oliwa
Fundacja Wspólnota Gdańska z Oliwskim Ratuszem Kultury
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną- Koło w Gdańsku
Stowarzyszenie Chorych na Chorobę Parkinsona i ich Rodzin z siedzibą w Gdyni
PFRON
Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A.
Muzeum Narodowe Oddział Etnograficzny
Parafia p.w Trójcy Świętej
Szkoła Podstawowa nr 35
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku
Fundacja Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Gabinet Life Step
Teatr Amareya
Te nazwy brzmią oficjalne ale za nimi kryją się ludzie, którzy są pełni zapału, aby codziennie zmieniać ten świat na lepszy.